Switchcraft Inc. EHFW800X2PKG
EHFW800X2PKG picture photo
Mfg. Part Number
EHFW800X2PKG
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors - Adapters
Brief Description
EH SER FIREWIRE 800
Datasheet Download
EHFW800X2PKG.pdf
Availability of EHFW800X2PKG
QUANTITY
EHFW800X2PKG Order Process
Ship out your order
Specifications of EHFW800X2PKG
Internal Part NumberEIS-EHFW800X2PKG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors - Adapters
SeriesEH
Convert From (Adapter End)Firewire (IEEE 1394), Receptacle
Convert To (Adapter End)Firewire (IEEE 1394), Receptacle
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EHFW800X2PKG
Related LinksEHFW80, EHFW800X2PKG Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
EHFW800X2PKG Details Description
Related parts for EHFW800X2PKG
FLEX CABLE - AFH08T/AE08/AFH08T datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST GRN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 355MA 800 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT RT ANG 36POS PCB datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SCHMITT BUFFER CMOS 6UDFN datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf