FFF EK16215000J0G
EK16215000J0G picture photo
Mfg. Part Number
EK16215000J0G
Datasheet Download
EK16215000J0G.pdf
Availability of EK16215000J0G
QUANTITY
EK16215000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EK16215000J0G
Internal Part NumberEIS-EK16215000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,040
Number of Levels1
Positions Per Level16
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current15A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.49 Nm (4.3 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EK16215000J0G
Related LinksEK1621, EK16215000J0G Datasheet, FFF Distributor
EK16215000J0G Details Description
Related parts for EK16215000J0G
SIDAC MC BI 320V 400A DO-214AA datasheet.pdf
RELAY REED SPST 1A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
TERM .062 MALE GOLD 18-24AWG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
IC ANT WIRELESS NTWK SYST 32QFN datasheet.pdf
DSUB 50 M PCB R/A G50 ZINC datasheet.pdf
DIODE SW 1A 200V DO-214AC datasheet.pdf