Greenlee Communications EK50ML120B
EK50ML120B picture photo
Mfg. Part Number
EK50ML120B
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses
Brief Description
BARE TOOL 12MM JAW
Datasheet Download
EK50ML120B.pdf
Availability of EK50ML120B
QUANTITY
EK50ML120B Order Process
Ship out your order
Specifications of EK50ML120B
Internal Part NumberEIS-EK50ML120B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses
Series-
Tool TypeHand Crimper - without Die Set
For Use With/Related ProductsVaries by Die Set
FeaturesBattery Powered, Side Entry
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EK50ML120B
Related LinksEK50M, EK50ML120B Datasheet, Greenlee Communications Distributor
EK50ML120B Details Description
Related parts for EK50ML120B
CAP CER 20PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CAP 1F 20% 2.3V THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC FPGA 311 I/O 400FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf