Peregrine Semiconductor EK64905-12
EK64905-12 picture photo
Mfg. Part Number
EK64905-12
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
RF EVAL FOR PE64905
Datasheet Download
EK64905-12.pdf
Availability of EK64905-12
QUANTITY
EK64905-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of EK64905-12
Internal Part NumberEIS-EK64905-12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Featured ProductDuNE™ enhanced Digitally Tunable Capacitor
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesUltraCMOS®
TypeDigitally Tunable Capacitor
Frequency100MHz ~ 3GHz
For Use With/Related ProductsPE64905
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EK64905-12
Related LinksEK649, EK64905-12 Datasheet, Peregrine Semiconductor Distributor
EK64905-12 Details Description
Related parts for EK64905-12
CAP TANT 0.47UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
BOOM STAND DUAL ARM DELUXE datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 649 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 254MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC AXIAL datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN/ADAPTER/COMP datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf