United Chemi-Con EKMG250ELL681MJ20S
EKMG250ELL681MJ20S picture photo
Mfg. Part Number
EKMG250ELL681MJ20S
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
EKMG250ELL681MJ20S.pdf
Availability of EKMG250ELL681MJ20S
QUANTITY
EKMG250ELL681MJ20S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMG250ELL681MJ20S
Internal Part NumberEIS-EKMG250ELL681MJ20S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMG250ELL681MJ20S
Related LinksEKMG250EL, EKMG250ELL681MJ20S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMG250ELL681MJ20S Details Description
Related parts for EKMG250ELL681MJ20S
INSULATOR CIRCULAR GEN PURP datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 48POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POSITIONER CRIMP XP MALE 1.3MM datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.039 GRAY 100M datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 50W TO204AD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS datasheet.pdf