United Chemi-Con EKMH101VNN222MA30T
EKMH101VNN222MA30T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH101VNN222MA30T
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
EKMH101VNN222MA30T.pdf
Availability of EKMH101VNN222MA30T
QUANTITY
EKMH101VNN222MA30T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH101VNN222MA30T
Internal Part NumberEIS-EKMH101VNN222MA30T
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)113 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.5A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH101VNN222MA30T
Related LinksEKMH101VN, EKMH101VNN222MA30T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH101VNN222MA30T Details Description
Related parts for EKMH101VNN222MA30T
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 57A DPAK datasheet.pdf
PLUG 10POS 0 DEG GRY/GRN 4.0-5.2 datasheet.pdf
SWITCH HEX ROTARY DIP J-LEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
SENSOR 200PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
MICRO 21 F 6" YEL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf