United Chemi-Con EKMH101VNN821MQ25T
EKMH101VNN821MQ25T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH101VNN821MQ25T
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
EKMH101VNN821MQ25T.pdf
Availability of EKMH101VNN821MQ25T
QUANTITY
EKMH101VNN821MQ25T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH101VNN821MQ25T
Internal Part NumberEIS-EKMH101VNN821MQ25T
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)303 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.33A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH101VNN821MQ25T
Related LinksEKMH101VN, EKMH101VNN821MQ25T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH101VNN821MQ25T Details Description
Related parts for EKMH101VNN821MQ25T
CONN MINI BNC PLUG 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CORD COIL DBL END 8-8 SILVER 14' datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD MINI 16POS datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 277VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RF MODULE BT V4.0 WLAN 5.8GHZ datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T STEEL LUG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf