United Chemi-Con EKMH101VSN332MQ50S
EKMH101VSN332MQ50S picture photo
Mfg. Part Number
EKMH101VSN332MQ50S
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
EKMH101VSN332MQ50S.pdf
Availability of EKMH101VSN332MQ50S
QUANTITY
EKMH101VSN332MQ50S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH101VSN332MQ50S
Internal Part NumberEIS-EKMH101VSN332MQ50S
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH101VSN332MQ50S
Related LinksEKMH101VS, EKMH101VSN332MQ50S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH101VSN332MQ50S Details Description
Related parts for EKMH101VSN332MQ50S
IC COMP MICROPWR DUAL V 8 DIP datasheet.pdf
TRIMMER 330K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES 3.24M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD 11.5" datasheet.pdf