United Chemi-Con EKMH101VSN821MP30T
EKMH101VSN821MP30T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH101VSN821MP30T
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
EKMH101VSN821MP30T.pdf
Availability of EKMH101VSN821MP30T
QUANTITY
EKMH101VSN821MP30T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH101VSN821MP30T
Internal Part NumberEIS-EKMH101VSN821MP30T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)303 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.32A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH101VSN821MP30T
Related LinksEKMH101VS, EKMH101VSN821MP30T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH101VSN821MP30T Details Description
Related parts for EKMH101VSN821MP30T
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 5W T18 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIBER HOLDER 90DEG SEGMENT NAT datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 4.2MM R/A TIN datasheet.pdf
IMPACT BP 5X12 GR SN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS 6.00M NATURAL datasheet.pdf