United Chemi-Con EKMH201VNN471MQ30T
EKMH201VNN471MQ30T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH201VNN471MQ30T
Brief Description
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
EKMH201VNN471MQ30T.pdf
Availability of EKMH201VNN471MQ30T
QUANTITY
EKMH201VNN471MQ30T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH201VNN471MQ30T
Internal Part NumberEIS-EKMH201VNN471MQ30T
PackagingBulk
Capacitance470µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)353 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.41A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH201VNN471MQ30T
Related LinksEKMH201VN, EKMH201VNN471MQ30T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH201VNN471MQ30T Details Description
Related parts for EKMH201VNN471MQ30T
SURGE SUPP 180V BIDIR 8-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 500MW TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES 2.98 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW SOD523 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 530MA 351 MOHM datasheet.pdf