United Chemi-Con EKMH201VNN681MR30T
EKMH201VNN681MR30T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH201VNN681MR30T
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
EKMH201VNN681MR30T.pdf
Availability of EKMH201VNN681MR30T
QUANTITY
EKMH201VNN681MR30T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH201VNN681MR30T
Internal Part NumberEIS-EKMH201VNN681MR30T
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)244 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.74A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH201VNN681MR30T
Related LinksEKMH201VN, EKMH201VNN681MR30T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH201VNN681MR30T Details Description
Related parts for EKMH201VNN681MR30T
RES SMD 931 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 150V 10A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 7" HMI datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf