United Chemi-Con EKMH251VNN331MA20W
EKMH251VNN331MA20W picture photo
Mfg. Part Number
EKMH251VNN331MA20W
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Datasheet Download
EKMH251VNN331MA20W.pdf
Availability of EKMH251VNN331MA20W
QUANTITY
EKMH251VNN331MA20W Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH251VNN331MA20W
Internal Part NumberEIS-EKMH251VNN331MA20W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)753 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.18A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH251VNN331MA20W
Related LinksEKMH251VN, EKMH251VNN331MA20W Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH251VNN331MA20W Details Description
Related parts for EKMH251VNN331MA20W
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 17POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V SGL XQFN3 datasheet.pdf