United Chemi-Con EKMH401VNN221MQ45T
EKMH401VNN221MQ45T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH401VNN221MQ45T
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
EKMH401VNN221MQ45T.pdf
Availability of EKMH401VNN221MQ45T
QUANTITY
EKMH401VNN221MQ45T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH401VNN221MQ45T
Internal Part NumberEIS-EKMH401VNN221MQ45T
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.13 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.07A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH401VNN221MQ45T
Related LinksEKMH401VN, EKMH401VNN221MQ45T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH401VNN221MQ45T Details Description
Related parts for EKMH401VNN221MQ45T
FIXED IND 330UH 146MA 7.4 OHM datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.5 OHM 1% 25W datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PH 50A 240VAC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V C0G 0402 datasheet.pdf
GLOVES ESD INSPECTION X-S datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf