United Chemi-Con EKMH451VNN221MQ50S
EKMH451VNN221MQ50S picture photo
Mfg. Part Number
EKMH451VNN221MQ50S
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMH451VNN221MQ50S.pdf
Availability of EKMH451VNN221MQ50S
QUANTITY
EKMH451VNN221MQ50S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH451VNN221MQ50S
Internal Part NumberEIS-EKMH451VNN221MQ50S
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.13 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current980mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH451VNN221MQ50S
Related LinksEKMH451VN, EKMH451VNN221MQ50S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH451VNN221MQ50S Details Description
Related parts for EKMH451VNN221MQ50S
FIXED IND 100UH 600MA 610 MOHM datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
8CCT PICOFLEX 100CM LONG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220F datasheet.pdf