United Chemi-Con EKMH451VNN821MA80S
EKMH451VNN821MA80S picture photo
Mfg. Part Number
EKMH451VNN821MA80S
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMH451VNN821MA80S.pdf
Availability of EKMH451VNN821MA80S
QUANTITY
EKMH451VNN821MA80S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH451VNN821MA80S
Internal Part NumberEIS-EKMH451VNN821MA80S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)303 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.73A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)3.228" (82.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH451VNN821MA80S
Related LinksEKMH451VN, EKMH451VNN821MA80S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH451VNN821MA80S Details Description
Related parts for EKMH451VNN821MA80S
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 250VAC RAD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMA datasheet.pdf
TVS DIODE 376VWM 632.1VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 3POS W/SOCKET datasheet.pdf
CABLE ASSY MDR 20POS M-M 5.0M datasheet.pdf
HORIZ,DIFFUSE,4M,NPN datasheet.pdf
HEATSHRINK 7/8"-250' BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf