United Chemi-Con EKMH800VNN682MA50N
EKMH800VNN682MA50N picture photo
Mfg. Part Number
EKMH800VNN682MA50N
Brief Description
CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP
Datasheet Download
EKMH800VNN682MA50N.pdf
Availability of EKMH800VNN682MA50N
QUANTITY
EKMH800VNN682MA50N Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH800VNN682MA50N
Internal Part NumberEIS-EKMH800VNN682MA50N
PackagingBulk
Capacitance6800µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)37 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.9A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH800VNN682MA50N
Related LinksEKMH800VN, EKMH800VNN682MA50N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH800VNN682MA50N Details Description
Related parts for EKMH800VNN682MA50N
TRANS NPN 200V 0.07A TO-92L datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 200MW SOD523F datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV GATE DRIVER 16SOIC datasheet.pdf
FRAME FIXED FEMALE FOR 4MOD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf