United Chemi-Con EKMM201VNN122MR45S
EKMM201VNN122MR45S picture photo
Mfg. Part Number
EKMM201VNN122MR45S
Brief Description
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
EKMM201VNN122MR45S.pdf
Availability of EKMM201VNN122MR45S
QUANTITY
EKMM201VNN122MR45S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM201VNN122MR45S
Internal Part NumberEIS-EKMM201VNN122MR45S
PackagingBulk
Capacitance1200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM201VNN122MR45S
Related LinksEKMM201VN, EKMM201VNN122MR45S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM201VNN122MR45S Details Description
Related parts for EKMM201VNN122MR45S
RES 147 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 450V 27A TO3P datasheet.pdf