United Chemi-Con EKMM201VNN681MQ35W
EKMM201VNN681MQ35W picture photo
Mfg. Part Number
EKMM201VNN681MQ35W
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
EKMM201VNN681MQ35W.pdf
Availability of EKMM201VNN681MQ35W
QUANTITY
EKMM201VNN681MQ35W Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM201VNN681MQ35W
Internal Part NumberEIS-EKMM201VNN681MQ35W
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.78A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM201VNN681MQ35W
Related LinksEKMM201VN, EKMM201VNN681MQ35W Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM201VNN681MQ35W Details Description
Related parts for EKMM201VNN681MQ35W
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf