United Chemi-Con EKMM201VSN221MQ20W
EKMM201VSN221MQ20W picture photo
Mfg. Part Number
EKMM201VSN221MQ20W
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
EKMM201VSN221MQ20W.pdf
Availability of EKMM201VSN221MQ20W
QUANTITY
EKMM201VSN221MQ20W Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM201VSN221MQ20W
Internal Part NumberEIS-EKMM201VSN221MQ20W
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current850mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM201VSN221MQ20W
Related LinksEKMM201VS, EKMM201VSN221MQ20W Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM201VSN221MQ20W Details Description
Related parts for EKMM201VSN221MQ20W
MOSFET N-CH 30V 64A TO-220AB datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 47 OHM 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
E3 RECEPTACLE CONN. ASSY. datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SPI/SRL TSOT-23-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.062UF RADIAL datasheet.pdf