United Chemi-Con EKMM451VSN121MQ30S
EKMM451VSN121MQ30S picture photo
Mfg. Part Number
EKMM451VSN121MQ30S
Brief Description
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMM451VSN121MQ30S.pdf
Availability of EKMM451VSN121MQ30S
QUANTITY
EKMM451VSN121MQ30S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM451VSN121MQ30S
Internal Part NumberEIS-EKMM451VSN121MQ30S
PackagingBulk
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current800mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM451VSN121MQ30S
Related LinksEKMM451VS, EKMM451VSN121MQ30S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM451VSN121MQ30S Details Description
Related parts for EKMM451VSN121MQ30S
CAP CER 4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DUAL DECADE RIP CNTR 16SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IGBT 1200V 60A 220W TO247 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 24-VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROLLER PLUNGER SNAP DPDT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 0.5% 2W 3637 datasheet.pdf