United Chemi-Con EKMM451VSN151MQ30S
EKMM451VSN151MQ30S picture photo
Mfg. Part Number
EKMM451VSN151MQ30S
Brief Description
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMM451VSN151MQ30S.pdf
Availability of EKMM451VSN151MQ30S
QUANTITY
EKMM451VSN151MQ30S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM451VSN151MQ30S
Internal Part NumberEIS-EKMM451VSN151MQ30S
PackagingBulk
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM451VSN151MQ30S
Related LinksEKMM451VS, EKMM451VSN151MQ30S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM451VSN151MQ30S Details Description
Related parts for EKMM451VSN151MQ30S
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
IC PANEL METER 4.5 DIG 48LQFP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
SEPARATING PLATE GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IC AMP CATV UPSTREAM 3.0 20TQFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf