United Chemi-Con EKMW401VSN681MR45S
EKMW401VSN681MR45S picture photo
Mfg. Part Number
EKMW401VSN681MR45S
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
EKMW401VSN681MR45S.pdf
Availability of EKMW401VSN681MR45S
QUANTITY
EKMW401VSN681MR45S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMW401VSN681MR45S
Internal Part NumberEIS-EKMW401VSN681MR45S
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.29A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.870" (47.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMW401VSN681MR45S
Related LinksEKMW401VS, EKMW401VSN681MR45S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMW401VSN681MR45S Details Description
Related parts for EKMW401VSN681MR45S
RES 2.7K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 300MW SPT datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOL datasheet.pdf
IC MUX 10.7GBPS CML 4:1 32-MLF datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1KV TRANS 4-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
09 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
DIODE MODULE 30V 400A 3T0WER datasheet.pdf