United Chemi-Con EKY-100ELL332MK25S
EKY-100ELL332MK25S picture photo
Mfg. Part Number
EKY-100ELL332MK25S
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL
Datasheet Download
EKY-100ELL332MK25S.pdf
Availability of EKY-100ELL332MK25S
QUANTITY
EKY-100ELL332MK25S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKY-100ELL332MK25S
Internal Part NumberEIS-EKY-100ELL332MK25S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesKY
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.23A
Impedance27 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKY-100ELL332MK25S
Related LinksEKY-100EL, EKY-100ELL332MK25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKY-100ELL332MK25S Details Description
Related parts for EKY-100ELL332MK25S
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC X4 15MA 24VDC datasheet.pdf
TERM RING 8AWG #5/16 SOLIS datasheet.pdf
IC ADC 11BIT 105MSPS SAMPL 48QFN datasheet.pdf
IC CTRLR STP-DWN DUAL D 40VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf