Martel Electronics EL-USB-CO300
EL-USB-CO300 picture photo
Mfg. Part Number
EL-USB-CO300
Manufacturer
Product Category
Equipment - Environmental Testers
Brief Description
DATA LOGGER USB CO2 MONITOR
Datasheet Download
EL-USB-CO300.pdf
Availability of EL-USB-CO300
QUANTITY
EL-USB-CO300 Order Process
Ship out your order
Specifications of EL-USB-CO300
Internal Part NumberEIS-EL-USB-CO300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyEquipment - Environmental Testers
SeriesEL
TypeGas Analyzer
For MeasuringCarbon Monoxide
IncludesBattery, Software
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EL-USB-CO300
Related LinksEL-USB, EL-USB-CO300 Datasheet, Martel Electronics Distributor
EL-USB-CO300 Details Description
Related parts for EL-USB-CO300
MOSFET P-CH 30V 4.7A 8-SOIC datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 175NS 8UMAX datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 7.1A TO220-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
0.8MM HANDYLINK(TM) PLUG CONN datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 160MA 5.6 OHM TH datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
10P10C, VERTICAL, SHIELDED datasheet.pdf
SIGMAFORM TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf