FFF EL05150000J0G
EL05150000J0G picture photo
Mfg. Part Number
EL05150000J0G
Brief Description
350 TB SOC CLO WF VE THR
Datasheet Download
EL05150000J0G.pdf
Availability of EL05150000J0G
QUANTITY
EL05150000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EL05150000J0G
Internal Part NumberEIS-EL05150000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,560
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
Packaging-
Type-
Number of Positions-
Positions Per Level-
Number of Levels-
Pitch-
Header Orientation-
Plug Wire Entry-
Termination Style-
Mounting Type-
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL-
Voltage - UL-
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EL05150000J0G
Related LinksEL0515, EL05150000J0G Datasheet, FFF Distributor
EL05150000J0G Details Description
Related parts for EL05150000J0G
DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL POS ADJ 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 5.00MM IDC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 2DECK 1POLE 12POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC SMCJ datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 1700V 325A MODULE datasheet.pdf