Intersil EL1507CS-T13
EL1507CS-T13 picture photo
Mfg. Part Number
EL1507CS-T13
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC LINE DRIVER ADSL 16-SOIC
Datasheet Download
EL1507CS-T13.pdf
Availability of EL1507CS-T13
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EL1507CS-T13 Order Process
Ship out your order
Specifications of EL1507CS-T13
Internal Part NumberEIS-EL1507CS-T13
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDriver
ProtocolDSL
Number of Drivers/Receivers1/0
Duplex-
Receiver Hysteresis-
Data Rate-
Voltage - Supply12V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EL1507CS-T13
Related LinksEL1507, EL1507CS-T13 Datasheet, Intersil Distributor
EL1507CS-T13 Details Description
Related parts for EL1507CS-T13
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A DL SYNC 50QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 2POS 12" 16/1 PVC datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CBL ASSY 5' TEFLEX MUHFM NM datasheet.pdf
T2007 90 ACT'R & SS GUIDE 1NC+1N datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf