Intersil EL4511CU-T13
EL4511CU-T13 picture photo
Mfg. Part Number
EL4511CU-T13
Manufacturer
Product Category
Linear - Video Processing
Brief Description
IC SUPER SYNC SEPARATOR 24-QSOP
Datasheet Download
EL4511CU-T13.pdf
Availability of EL4511CU-T13
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EL4511CU-T13 Order Process
Ship out your order
Specifications of EL4511CU-T13
Internal Part NumberEIS-EL4511CU-T13
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Video Processing
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSynchronous Separator
ApplicationsHDTV, Projectors, Set-Top Boxes
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-QSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EL4511CU-T13
Related LinksEL4511, EL4511CU-T13 Datasheet, Intersil Distributor
EL4511CU-T13 Details Description
Related parts for EL4511CU-T13
CONN FFC TOP 32POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN HDR W/PG/SLT 10POS datasheet.pdf
RES 249 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADL5243 datasheet.pdf
RES 235K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf