Panasonic Electronic Components ELC-09D332DF
ELC-09D332DF picture photo
Mfg. Part Number
ELC-09D332DF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3MH 140MA 7 OHM TH
Datasheet Download
ELC-09D332DF.pdf
Availability of ELC-09D332DF
QUANTITY
ELC-09D332DF Order Process
Ship out your order
Specifications of ELC-09D332DF
Internal Part NumberEIS-ELC-09D332DF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series09D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3mH
Tolerance±10%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max)0.350" (8.90mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELC-09D332DF
Related LinksELC-09, ELC-09D332DF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELC-09D332DF Details Description
Related parts for ELC-09D332DF
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 32TQFN datasheet.pdf
RES 13 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 14POS datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf