Panasonic Electronic Components ELC-10D332E
ELC-10D332E picture photo
Mfg. Part Number
ELC-10D332E
Brief Description
FIXED IND 3.3MH 280MA 3.2 OHM TH
Datasheet Download
ELC-10D332E.pdf
Availability of ELC-10D332E
QUANTITY
ELC-10D332E Order Process
Ship out your order
Specifications of ELC-10D332E
Internal Part NumberEIS-ELC-10D332E
Material - Core-
Inductance3.3mH
Tolerance±10%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.2 Ohm
Operating Temperature-
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELC-10D332E
Related LinksELC-1, ELC-10D332E Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELC-10D332E Details Description
Related parts for ELC-10D332E
IC TXRX 3.3V MULTIPROTCOL 28SSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.05A SOT89 datasheet.pdf
DIR COUPLER W/LP FILTER 1748MHZ datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 100POS SMD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.15"L X 1.58"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
OSC XO 29.50MHZ TTL SMD datasheet.pdf
IC CLK MULTPLX 1:9 134MHZ 16SOIC datasheet.pdf