Panasonic Electronic Components ELC-10E821L
ELC-10E821L picture photo
Mfg. Part Number
ELC-10E821L
Brief Description
FIXED IND 820UH 330MA 1.6 OHM TH
Datasheet Download
ELC-10E821L.pdf
Availability of ELC-10E821L
QUANTITY
ELC-10E821L Order Process
Ship out your order
Specifications of ELC-10E821L
Internal Part NumberEIS-ELC-10E821L
Material - Core-
Inductance820µH
Tolerance±10%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm
Operating Temperature-
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELC-10E821L
Related LinksELC-1, ELC-10E821L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELC-10E821L Details Description
Related parts for ELC-10E821L
ATTENUATOR BNC MALE/FMALE 25 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
LT73 3900 2A 3K0 5% datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC UNIV O/D GATE 6-MICROPAK2 datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 22POS HL LOW P datasheet.pdf