Panasonic Electronic Components ELF-18D656D
ELF-18D656D picture photo
Mfg. Part Number
ELF-18D656D
Brief Description
FILTER LINE 15MH 1.3A TYPE 650
Datasheet Download
ELF-18D656D.pdf
Availability of ELF-18D656D
QUANTITY
ELF-18D656D Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-18D656D
Internal Part NumberEIS-ELF-18D656D
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Standard Package25
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesV
Number of Lines2
Inductance15mH
Current1.3A
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.142" L x 0.827" W (29.00mm x 21.00mm)
Height (Max)1.362" (34.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELF-18D656D
Related LinksELF-1, ELF-18D656D Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELF-18D656D Details Description
Related parts for ELF-18D656D
FIXED IND 180UH 80MA 11.5 OHM TH datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
VOLTMETER 19.99VDC LED PANEL MT datasheet.pdf
23P SL156 HSG W/LCK RMP & TABS datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT 48TSOP datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf