Panasonic Electronic Components ELF-18N025A
ELF-18N025A picture photo
Mfg. Part Number
ELF-18N025A
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
LINE FILTER 2.4MH 2.5A N SERIES
Datasheet Download
ELF-18N025A.pdf
Availability of ELF-18N025A
QUANTITY
ELF-18N025A Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-18N025A
Internal Part NumberEIS-ELF-18N025A
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELF-xxN Series 23/Feb/2013
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesN
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance2.4mH
Current2.5A
DC Resistance (DCR)80 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 115°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 1.083" W (18.00mm x 27.50mm)
Height (Max)1.083" (27.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELF-18N025A
Related LinksELF-1, ELF-18N025A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELF-18N025A Details Description
Related parts for ELF-18N025A
IC OTP 8MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP LG PANEL IND AMB OIL TIGHT datasheet.pdf
DSUB B/S DA 90DEG METAL 1 datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 8GB 240LRDIMM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3" 2A MED datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 85.05 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf