Panasonic Electronic Components ELF-18N025A
ELF-18N025A picture photo
Mfg. Part Number
ELF-18N025A
Brief Description
LINE FILTER 2.4MH 2.5A N SERIES
Datasheet Download
ELF-18N025A.pdf
Availability of ELF-18N025A
QUANTITY
ELF-18N025A Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-18N025A
Internal Part NumberEIS-ELF-18N025A
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELF-xxN Series 23/Feb/2013
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesN
Number of Lines2
Inductance2.4mH
Current2.5A
DC Resistance (DCR)80 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 115°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 1.083" W (18.00mm x 27.50mm)
Height (Max)1.083" (27.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELF-18N025A
Related LinksELF-1, ELF-18N025A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELF-18N025A Details Description
Related parts for ELF-18N025A
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 50V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
PLAIN FINISH RECT CAN MNTING datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 25 COL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN HDR 81POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS INLINE SKT datasheet.pdf