Panasonic Electronic Components ELF-20N015A
ELF-20N015A picture photo
Mfg. Part Number
ELF-20N015A
Brief Description
LINE FILTER 14MH 1.5A N SERIES
Datasheet Download
ELF-20N015A.pdf
Availability of ELF-20N015A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELF-20N015A Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-20N015A
Internal Part NumberEIS-ELF-20N015A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELF-xxN Series 23/Feb/2013
Standard Package250
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesN
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance14mH
Current1.5A
DC Resistance (DCR)240 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 115°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.787" L x 1.260" W (20.00mm x 32.00mm)
Height (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELF-20N015A
Related LinksELF-2, ELF-20N015A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELF-20N015A Details Description
Related parts for ELF-20N015A
FIXED IND 18UH 640MA 180 MOHM datasheet.pdf
CONN PCB 10PIN TIN datasheet.pdf
COVER STR RELIEF BLA AH 12P OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W PNP NO M8 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 5.2"LX15.75"W datasheet.pdf
CONN HDR 57POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 3POS W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
ATTENUATOR 16 DB DC 18GHZ datasheet.pdf