Amphenol Pcd ELI150100
ELI150100 picture photo
Mfg. Part Number
ELI150100
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Adapters
Brief Description
CONN TERM BLK CARD EDGE 15POS
Datasheet Download
ELI150100.pdf
Availability of ELI150100
QUANTITY
ELI150100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ELI150100
Internal Part NumberEIS-ELI150100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDIN Rails Terminal Blocks
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Adapters
SeriesELECTROCON ELI
Convert From (Adapter End)Terminal Blocks, Screw Connection, 15 Pos, 1 Row
Convert To (Adapter End)Card Edge Connector, 15 Pos
Mounting TypeBoard Mounted
Wire Gauge14-26 AWG
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELI150100
Related LinksELI1, ELI150100 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
ELI150100 Details Description
Related parts for ELI150100
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 3A SMD datasheet.pdf
IC FPGA 800 I/O 1153FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV GATE DRIVER 16SOIC datasheet.pdf
526FXE2-A-SC-80 (ADV) datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 30NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf