Panasonic Electronic Components ELJ-NK33NJF
ELJ-NK33NJF picture photo
Mfg. Part Number
ELJ-NK33NJF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 310MA 530 MOHM
Datasheet Download
ELJ-NK33NJF.pdf
Availability of ELJ-NK33NJF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELJ-NK33NJF Order Process
Ship out your order
Specifications of ELJ-NK33NJF
Internal Part NumberEIS-ELJ-NK33NJF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)530 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.024" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELJ-NK33NJF
Related LinksELJ-N, ELJ-NK33NJF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELJ-NK33NJF Details Description
Related parts for ELJ-NK33NJF
SWITCH 10POS DIP PIANO UNSEALED datasheet.pdf
SCR DBL LOSCR 400V 250A MAGNAPAK datasheet.pdf
PHONE TWIN LOOP PLUG 3COND WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH UNIT 22MM SELECT 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
AM63190E207 DRAWER 2-POLE FUSE datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf