Panasonic Electronic Components ELJ-QF6N2DF
ELJ-QF6N2DF picture photo
Mfg. Part Number
ELJ-QF6N2DF
Brief Description
FIXED IND 6.2NH 330MA 250 MOHM
Datasheet Download
ELJ-QF6N2DF.pdf
Availability of ELJ-QF6N2DF
QUANTITY
ELJ-QF6N2DF Order Process
Ship out your order
Specifications of ELJ-QF6N2DF
Internal Part NumberEIS-ELJ-QF6N2DF
Material - CoreCeramic
Inductance6.2nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.024" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELJ-QF6N2DF
Related LinksELJ-Q, ELJ-QF6N2DF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELJ-QF6N2DF Details Description
Related parts for ELJ-QF6N2DF
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 250W datasheet.pdf
2X4 STACKED IPASS 26 CIRCUIT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CHIPCAP2 DGTL SLP MODE 3% 3.3V datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Precision 5V micropower voltage reference IC datasheet.pdf