Panasonic Electronic Components ELJ-RE12NGFA
ELJ-RE12NGFA picture photo
Mfg. Part Number
ELJ-RE12NGFA
Brief Description
FIXED IND 12NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
ELJ-RE12NGFA.pdf
Availability of ELJ-RE12NGFA
QUANTITY
ELJ-RE12NGFA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELJ-RE12NGFA
Internal Part NumberEIS-ELJ-RE12NGFA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELJx Series EOL
ELJx Series Disc 19/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesRE
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance12nH
Tolerance±2%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELJ-RE12NGFA
Related LinksELJ-RE, ELJ-RE12NGFA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELJ-RE12NGFA Details Description
Related parts for ELJ-RE12NGFA
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.9KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
MOTOR SYNC AC GEAR 3.5W 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR 4MM datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 68MBGA datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf