Panasonic Electronic Components ELJ-RER10GF3
ELJ-RER10GF3 picture photo
Mfg. Part Number
ELJ-RER10GF3
Brief Description
FIXED IND 100NH 200MA 1.8 OHM
Datasheet Download
ELJ-RER10GF3.pdf
Availability of ELJ-RER10GF3
QUANTITY
ELJ-RER10GF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ELJ-RER10GF3
Internal Part NumberEIS-ELJ-RER10GF3
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance100nH
Tolerance±2%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELJ-RER10GF3
Related LinksELJ-RE, ELJ-RER10GF3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELJ-RER10GF3 Details Description
Related parts for ELJ-RER10GF3
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN ADAPTER 15P-15P F-M PNL MNT datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 4-ROWS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA SC70-5 datasheet.pdf