Panasonic Electronic Components ELJ-RFR10JFB
ELJ-RFR10JFB picture photo
Mfg. Part Number
ELJ-RFR10JFB
Brief Description
FIXED IND 100NH 90MA 5.5 OHM SMD
Datasheet Download
ELJ-RFR10JFB.pdf
Availability of ELJ-RFR10JFB
QUANTITY
ELJ-RFR10JFB Order Process
Ship out your order
Specifications of ELJ-RFR10JFB
Internal Part NumberEIS-ELJ-RFR10JFB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELJx Series EOL
ELJx Series Disc 19/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance100nH
Tolerance±5%
Current Rating90mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.5 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.2GHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.024" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELJ-RFR10JFB
Related LinksELJ-RF, ELJ-RFR10JFB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELJ-RFR10JFB Details Description
Related parts for ELJ-RFR10JFB
Connector Header 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
LED 2MM BI-LEVEL YLW/GRN DIFF datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC P600 datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
LT CURTAIN COVER PAIR datasheet.pdf
526FX2-A-ST (ADVANCED) datasheet.pdf
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SRT datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 4POS datasheet.pdf