Panasonic Electronic Components ELK-EA471FA
ELK-EA471FA picture photo
Mfg. Part Number
ELK-EA471FA
Brief Description
DNF 70 MHZ -1000 MHZ SMD
Datasheet Download
ELK-EA471FA.pdf
Availability of ELK-EA471FA
QUANTITY
ELK-EA471FA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELK-EA471FA
Internal Part NumberEIS-ELK-EA471FA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesELKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency15MHz (Cutoff)
Attenuation Value15dB @ 70MHz ~ 1GHz
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 470pF
Package / Case1207 (3218 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Height0.087" (2.20mm)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELK-EA471FA
Related LinksELK-E, ELK-EA471FA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELK-EA471FA Details Description
Related parts for ELK-EA471FA
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 9BIT 24SO datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU ARM 4KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 9SIP datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 11PR SHLD 300V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 1506 datasheet.pdf