Panasonic Electronic Components ELL-3GM1R3N
ELL-3GM1R3N picture photo
Mfg. Part Number
ELL-3GM1R3N
Brief Description
FIXED IND 1.3UH 1.5A 58 MOHM SMD
Datasheet Download
ELL-3GM1R3N.pdf
Availability of ELL-3GM1R3N
QUANTITY
ELL-3GM1R3N Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-3GM1R3N
Internal Part NumberEIS-ELL-3GM1R3N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Material - Core-
Inductance1.3µH
Tolerance±30%
Current Rating1.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)58 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-3GM1R3N
Related LinksELL-3, ELL-3GM1R3N Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-3GM1R3N Details Description
Related parts for ELL-3GM1R3N
CAP ARRAY 330PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT TQFP-100-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 9/16-18UNF 1-5V datasheet.pdf
DDR2 SODIMM SOCKET 200P 8 datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A VFN datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 2PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf