Panasonic Electronic Components ELL-3GM470M
ELL-3GM470M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-3GM470M
Brief Description
FIXED IND 47UH 220MA SMD
Datasheet Download
ELL-3GM470M.pdf
Availability of ELL-3GM470M
QUANTITY
ELL-3GM470M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-3GM470M
Internal Part NumberEIS-ELL-3GM470M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating220mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-3GM470M
Related LinksELL-3, ELL-3GM470M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-3GM470M Details Description
Related parts for ELL-3GM470M
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC DELAY LN 1024TAP PROG 32TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% 3015 datasheet.pdf
RES 85.6 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf