Panasonic Electronic Components ELL-4GM150M
ELL-4GM150M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-4GM150M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 410MA 290 MOHM
Datasheet Download
ELL-4GM150M.pdf
Availability of ELL-4GM150M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELL-4GM150M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-4GM150M
Internal Part NumberEIS-ELL-4GM150M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating410mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)290 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.149" L x 0.149" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-4GM150M
Related LinksELL-4, ELL-4GM150M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-4GM150M Details Description
Related parts for ELL-4GM150M
HOLDER TAG SM-H 27/8 BK 25PC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
RES SMD 1.13KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 16V SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 430UH 115MA 17.1 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 130MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
HANDI-PAK 1-3, A-C, L1-3, T1-3 datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ 3A SYNC 20QFN datasheet.pdf