Panasonic Electronic Components ELL-4GM4R7N
ELL-4GM4R7N picture photo
Mfg. Part Number
ELL-4GM4R7N
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 800MA 120 MOHM
Datasheet Download
ELL-4GM4R7N.pdf
Availability of ELL-4GM4R7N
QUANTITY
ELL-4GM4R7N Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-4GM4R7N
Internal Part NumberEIS-ELL-4GM4R7N
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.149" L x 0.149" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-4GM4R7N
Related LinksELL-4, ELL-4GM4R7N Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-4GM4R7N Details Description
Related parts for ELL-4GM4R7N
CONN HEADER 16POS VERT TIN 4.2MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 2A DO214AA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY BCD 10POS SMD 5V datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf