Panasonic Electronic Components ELL-4GM6R8N
ELL-4GM6R8N picture photo
Mfg. Part Number
ELL-4GM6R8N
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 640MA 180 MOHM
Datasheet Download
ELL-4GM6R8N.pdf
Availability of ELL-4GM6R8N
QUANTITY
ELL-4GM6R8N Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-4GM6R8N
Internal Part NumberEIS-ELL-4GM6R8N
Material - Core-
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating640mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.149" L x 0.149" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-4GM6R8N
Related LinksELL-4, ELL-4GM6R8N Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-4GM6R8N Details Description
Related parts for ELL-4GM6R8N
MOSFET N-CH 200V 7.5A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf