Panasonic Electronic Components ELL-4LG100MA
ELL-4LG100MA picture photo
Mfg. Part Number
ELL-4LG100MA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 950MA 200 MOHM
Datasheet Download
ELL-4LG100MA.pdf
Availability of ELL-4LG100MA
QUANTITY
ELL-4LG100MA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-4LG100MA
Internal Part NumberEIS-ELL-4LG100MA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating950mA
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.149" L x 0.149" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-4LG100MA
Related LinksELL-4L, ELL-4LG100MA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-4LG100MA Details Description
Related parts for ELL-4LG100MA
HEATSHRINK DUAL WALL 1/4"X4' BLK datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL ECO SOT23-6 datasheet.pdf
IC MPU I.MX21 266MHZ 289MAPBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1100V 3A TO-220 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB mini B 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
A5 400W 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf