Panasonic Electronic Components ELL-6GM680M
ELL-6GM680M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-6GM680M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 350MA 820 MOHM
Datasheet Download
ELL-6GM680M.pdf
Availability of ELL-6GM680M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELL-6GM680M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-6GM680M
Internal Part NumberEIS-ELL-6GM680M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)820 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.60mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-6GM680M
Related LinksELL-6, ELL-6GM680M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-6GM680M Details Description
Related parts for ELL-6GM680M
TVS DIODE 180VWM 303.45VC AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1-INPUT 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 21POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf