Panasonic Electronic Components ELL-6UH150M
ELL-6UH150M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-6UH150M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 1.6A 79 MOHM SMD
Datasheet Download
ELL-6UH150M.pdf
Availability of ELL-6UH150M
QUANTITY
ELL-6UH150M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-6UH150M
Internal Part NumberEIS-ELL-6UH150M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating1.6A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)79 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.251" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-6UH150M
Related LinksELL-6, ELL-6UH150M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-6UH150M Details Description
Related parts for ELL-6UH150M
IC OPAMP GP 34MHZ 8CDIP datasheet.pdf
BERGSTIK HDR DR SMT datasheet.pdf
SW ROTRY SP 200MA 0.5" SLDR TRM datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 379 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf