Panasonic Electronic Components ELL-6UH680M
ELL-6UH680M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-6UH680M
Brief Description
FIXED IND 68UH 700MA 230 MOHM
Datasheet Download
ELL-6UH680M.pdf
Availability of ELL-6UH680M
QUANTITY
ELL-6UH680M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-6UH680M
Internal Part NumberEIS-ELL-6UH680M
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)230 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.251" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-6UH680M
Related LinksELL-6, ELL-6UH680M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-6UH680M Details Description
Related parts for ELL-6UH680M
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300V 1111 datasheet.pdf
IC LN RCVR DIFF 3.3V/5V 8-MLF datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
PCB HEADER 180 5.00MM 8 POLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 350MW SOT23 datasheet.pdf